5 Adımda Yazmayan Erkek Nasıl Yazdırılır?

Erkek arkadaşından sık sık mesaj almayı özlemiş olmalısın.

Eski zamanlarınıza göre daha az mesaj göndermeye başladıysa ve bir çözüm arıyorsan aradığın rehber burada.

Yazmayan erkek nasıl yazdırılır rehberi 2 kısımdan oluşuyor.

İlk kısım, 5 öneriden oluşmaktadır. İkinci kısım ise ilişkilerde mesajlaşmanın dinamiklerinden oluşuyor. Bu nedenle tüm içeriği dikkatlice okumanı tavsiye ederiz.

Partnerinin mesajlarını özlemen ve sevgisinden endişelenmen, çoğu ilişki için normal!

Birçok ilişkinin başlangıcı eğlenceli, sevgi dolu ve heyecanlıdır. Partnerler birbirlerini tanıdıkça, rutine dönebilir.

Yazmayan Erkek Nasıl Yazdırılır? ( En Önemli 5 Madde )

Birçok ilişki hızlı ve tutkulu başlar. Ancak bu tutku ve heyecanın parıltısı zamanla kaybolur. Bu normal. Hiçbir partner ilişkideki tutku ve romantizmi uzun süre sürdüremez. Çünkü iş, okul, hedefler, sorumluluklar, sağlık, aile ve genel yaşam konuları zamanımızı harcar. Bunu duymanın kolay ve eğlenceli olmadığını biliyorum.

Yazmayan erkek arkadaşı, mesaj atması için zorlamamalısın. Onu değiştirmeye çalışmamalısın. Olmadığı biri gibi davranmasını istiyorsan, onu kendinden uzaklaştırabilirsin.

1. Kendine erkek arkadaşından çok fazla şey bekleyip beklemediğini sor

Erkek arkadaşının sık sık mesaj atmasını beklemek mantıklı mı? Ondan çok şey mi bekliyorsun? Bu sorular hoşuna gitmeyebilir. Şunu düşünmelisin; erkek arkadaşın zor bir dönemden geçiyor olabilir mi? Örneğin; işini kaybettiği için stresli ve depresyonda olabilir. Belki de hayatını düzene sokmak için biraz zamana ve kişisel alana ihtiyacı vardır.

Bazı erkekler, özellikle iş hayatı söz konusu olduğunda, bir anda tüm odaklarını bir yöne çevirebilirler. İş hayatları karmaşıksa ve maddi olarak endişeleniyorsa, ilişkiyi geri planda bırakabilir. Özet olarak; erkek arkadaşını, ondan daha sık mesaj atmasını bekleyerek duygusal olarak boğmadığından emin olmalısın.

2. Erkek arkadaşının sana daha az mesaj atmasından şikayet etme

Partnerine karşı, nasıl hissettiğin konusunda dürüst ol. Ona, “Bana mesaj atmadığında veya aramadığında kendimi kötü ve reddedilmiş hissediyorum. Artık benimle ilgilenmediğinden endişeleniyorum” demeyi dene. Sonrasında ise akışına bırak. Daha sık mesaj gönderdiğinde veya aradığında, onunla konuşmanın seni ne kadar mutlu ettiğini söyle. Mesaj gönderdiğinde ise agresif bir dil yerine, sakin bir tutumla cevap ver.

Erkek arkadaşına kısıtlamalar getirmediğinden emin olmalısın. Onun dikkatini ve zamanını talep etmekten kaçınmalısın.

3. Kendiniz için mutlu ve heyecan verici bir hayat yarat

Yazmayan erkek arkadaşa cevap vermenin en iyi yöntemi bu! Mutlu bir kadın mısın? Yaşamaktan zevk alıyor musun? Hayatında, işinde ve gündelik yaşamında hevesli misin? Erkek arkadaşınla konuşmadığın zamanlarda kendi hayatındaki mutluluğa ve yaşam enerjine odaklan.

Mutlu olmak için erkek arkadaşına ihtiyacın yok. Ona olan sevginin, sana yardımcı olacağını düşünmekle kendini kandırmaktan vazgeçmelisin. Erkek arkadaşının tekrar eskisi gibi mesaj atmasını ve ilgisini çekmeyi sağlamanın en iyi yolu mutlu bir hayat yaşaman. Unutma ki; ilişkinizin başlarında ne kadar mutlu ve enerjik biriydin. Rutinin içinde sen de kayboldun!

Hayatın sıkıcı gidiyorsa ve hayal kırıklıkları varsa değişim zamanı gelmiş demektir. Moralini bozan şeyleri denizin dibine atmalı ve seni neyin mutlu ettiğini fark etmelisin. Erkek arkadaşın daha az mesaj attığı zamanlar yapılacak en iyi şey, güzel vakit geçireceğin deneyimleri tatmaktır.

4. Mutlu kadınların güzel sevgililer olduğunu unutma

Yaşadığın hayattan zevk alıyorsan, erkek arkadaşın doğal olarak sana çekilecektir. Seni mutlu etmek için baskı hissetmeyeceği nedeni ile birlikte daha çok vakit geçirmek isteyecektir. Çünkü seninle iletişim kurmak, ona kendini iyi hissettirecek.

Çekici ve güzel bir kız arkadaş olmak için dergi kapaklarında model olmana gerek yok. En çekici insanlar, yaşam enerjisi ile dolup taşan ve mutlu insanlardır! Neye ihtiyacının olduğunu ve ne istediğini bilirsen, kendini daha güçlü hissedersin. İnsanları değiştiremeyeceğini anladığın an, fikirlerin değişmeye başlayacaktır.

Erkek arkadaşına, nefes alması için zaman ve alan vermelisin. Ona özlemesi için bir şans vermelisin.

5. Duygusal ve ruhsal olarak sağlıklı ol

Partnerine gözlerini dikmek ve endişe duymak yerine, kendi duygusal ve ruhsal gelişimine odaklanmalısın. Seni hiçbir erkek arkadaşın dolduramayacağı sevgi, mutluluk ve barış duygusuyla doldurabilir.

Ruhsal aydınlanmayı yaşadığın an, ilişkin yerine oturacaktır. Bu aydınlanma, bir partner ile sonsuza kadar mutlu olamayacağına anlamına gelmez. Bu sadece yoluna çıkan her engel ve sorunla yüzleşmek için güç veriyor.  Ayrıca bunun getireceği cesaret ve neşe paha biçilemez bir his olabilir.

İlişkilerde Mesajlaşmanın Dinamikleri

Hepimiz izlenen bir kişinin bunu belli etmeyeceğini biliyor olmalıyız. Birisine mesaj attığında “okunmaya” bırakılmak kadar can sıkıcı bir şey olamaz.

Mesajlaşma hem iyi hem de kötü bir şey olabilir. İnsanları birbirine yakınlaştırdığı kadar mesafe yaratma gücüne de sahiptir.

İlişkiler söz konusu olduğunda, araştırmacılar önemli olanın insanların birbirleri ile ne kadar sık mesajlaştığı değil , ne kadar metin uyumlu olduğunu fark ettiler. (“metin uyumlu” ifadesi içeriğin devamında açıklanıyor”)

Güzel Mesajlar Göndermek

Bir iltifat, komik bir şey veya olumlu bir yorum, karşı tarafın sana daha yakın hissetmesini sağlayabilir. Bu da ilişkide daha mutlu olmasını sağlayacaktır. Bir diğer açıdan, onu hatırlamadığını veya düşündüğünü de belirtebilir. Bu, ilişkiyi güçlendirebilir.

Aşırı Mesajlaşmak

Partnerlerden biri, diğerine aşırı mesaj attığında bu bir uyarı olabilir. Örneğin; sık sık mesaj atan kişi, karşı tarafa yapışkan ve muhtaç gibi görünebilir. Dolayısı ile ilişkide kendine güvensiz bir görüntü çizebilir. Öte yandan karşı taraf için ise boğucu olabilir.

Özellikle nerede, kiminle olduğu ve ne yaptığı ile ilgili olduğunda kontrol edici ve şüpheci görünebilir. İnsanlar, aşırı ve agresif mesaj atan bir partnerden, uzaklaşmak isteyebilirler.

Sık Yapılan Mesajlaşma Hataları

İnsanlar, çoğunlukla birbirlerinin davranışlarını ölçüyorlar. Mesajlaşma, bir ilişkinin başlamasındaki ilk yol olabilir. Yeni biriyle tanıştığında, mesajlaşma ilgi çekici ve şaşırtıcı gelebilir. İşte çoğu insanın mesajlaşma sırasında yaptığı yaygın hatalar…

Mesajlaşırken kavga etmek

İlişkide bir sorun yaşanıyorsa bunu asla mesaj yolu ile çözmeye çalışmamalısın. Bunun yerine birbiriniz ile yüz yüze konuşmalısınız. Bu görüntülü veya sesli konuşma olabilir.

Bu seçeneği seçerseniz, birbirinizin yüz ifadelerini ve ses tonunu duyabileceğiniz için yanlış anlamalardan ve gerilmelerden kaçınabilirsiniz. Sağlıklı iletişimin temel parçası mimik ve ses tonudur.

Aşırı soru sormak

Birkaç soru sormak, meraklı olduğunu ve ilgi duyduğunu gösterebilir. Fakat aşırıya kaçmak bir sorgulama ve irdeleme gibi gelmeye başlayabilir. Bu gerçekleştiğinde partnerin, savunma psikolojisine girebilir.

Sorularını ardı ardına sıralamayı bırakmalısın. İlişki ilerledikçe bol bol soru sormak için vaktin olacak.

Uzun mesajlar göndermek

Gönderdiğiniz mesaj metinleri çok uzun olmamalıdır. En uzun mesaj bir tweet kadar olabilir. Uzun metinler okumak, alıcı taraf için yorucu ve sıkıcı olabilir. Üstelik bir iş ile meşgulse…

Üstelik uzun metinlere yanıt vermek çok zor olabiliyor. Sen olsan hangi cümleye cevap verebilirsin ki?

Metin Uyumluluğu Nasıl Belirlenir?

Araştırmacılar, bir mutlu bir birliktelikte ne konuşulduğunun veya ne yazıldığının önemli olmadığını keşfetti. İlişkide önemli olanın “mesajlaşma ve konuşma uyumluluğu” olduğu ortaya çıktı. Başka bir deyimle her iki taraf da birbirine uyum sağlayarak iletişim kurduğunda, daha mutlu çift oluyorlar.

Yapılan araştırmalarda, aynı hızda mesaj atan partnerler birbirlerinin gönderilerini memnuniyetle karşıladıkları ortaya çıktı. İşte metin uyumluluğunu gösteren 3 işaret.

Aynı miktarda mesaj atmak

Çiftlerin, birbirlerine uzun paragraflar veya kısa cümleler yazması fark etmez. Aşağı yukarı aynı miktarda olduğu sürece uyumlu olduklarını gösterir. Eğer uzun bir mesaj gönderdiysen ve kısa bir cevap aldıysan bu sıkıcı olabilir. Benzer şekilde kısa mesajlar gönderdiğinde, çok uzun mesajlar almak sıkıcı olabilir.

Eşit temas başlatmak

Bir ilişkinin başlarında, taraflar kimin teması başlattığının genellikle farkındadır. Bu nedenle ilişki ilerledikçe temas oranında azalma olursa, mesajlaşma uyumsuzluğunun ortaya çıktığından söz edilebilir. Burada bahsetmek istediğimiz yazmayan erkek nasıl yazdırılır sorununun ortaya çıkmasıdır.

Sadece sohbet amaçlı mesaj göndermek

Bu tarz mesajlaşmalar, konuşmaya eşdeğerdir. Birbirine sadece komik gönderiler gönderen veya ilginç makaleler paylaşan çiftler yerine sohbet etmek iyi gelebilir. Bu ilişkideki memnuniyeti gösterir. Olumlu bir işarettir.

Sonuç

Burada yazılanlar, yaşadığın sorun için kesin çözüm değildir. Tavsiyeler, her ilişki için farklılık gösterebilir. Eğer yazmayan erkek nasıl yazdırılır sorununu burada anlatılanlar ile çözemiyorsan, mutlaka bir ilişki danışmanına başvurmalısın.

Başa dön tuşu