Tıbbi Sorumluluk Reddi

Bencil.Org, çeşitli tıbbi konular üzerine pek çok madde içermektedir. Ancak, bu maddelerin hatasız olduğunun hiçbir şekilde garantisi yoktur. Tıbbi konulara değinen bir maddede bulunan herhangi bir bilginin doğru olduğunun kesinlikle hiçbir güvencesi yoktur. Bu maddeler, bölüm olarak ya da bütünüyle, çoğunlukla profesyonel olmayan kişilerce yazılmaktadır. Tıp ile ilgili bir bilgi hatasız bile olsa, sizin için ya da sizin rahatsızlığınızın belirtileri için uygulanabilir olmayabilir. Burası herkes tarafından değiştirilebilen bir bilgi paylaşım sitesidir. Bu nedenle buradaki tıbbi bilgilerin pratikte uygulanması halinde Bencil.Org sorumluluk kabul etmez ve herhangi bir yardımı taahhüt etmez.

Bencil.Org tarafından sağlanmış olan herhangi bir tıbbi bilgi, en iyi şartlarda bile, yalnızca genel niteliklidir ve bir tıp profesyonelinin (örneğin, bir tıp doktoru, veteriner hekim, hemşire, diş hekimi, eczacı vb.) önerisi yerine geçmez. Bencil.Org bir doktor değildir.

Bencil.Org’a bireysel katkıda bulunanların, sahibinin, yazarlarının ve editörlerinin hiçbiri ve Bencil.Org ile bağlantılı olan başka hiçbir kişi, bu genel ağ sitesinde sunulan herhangi bir bilginin kullanılması ya da benimsenmesinden doğan sonuçların sorumluluğunu alamaz.

Bencil.org’da bulunan herhangi bir yazılı, işitsel veya görsel veri, tıbbi bir görüşün önerilmesi, sunulması ya da tıbbi bir uygulamaya katılım olarak yorumlanmamalıdır.

Kuşkusuz, burada bulunan tıp ve sağlık ile ilgili maddelere katkıda bulunabilir ya da değiştirilmesini / silinmesini talep edebilirsiniz.