Steam Guard Kaldırma & Aktif Etme

Steam Guard, Steam kullanıcılarına sağlanan bir güvenlik sistemidir.

Steam Guard kullanan bireyler, başka bir cihazdan Steam hesabına giriş yaparken güvenlik kodu girmek zorundadır. Aksi halde Guard girişe izin vermeyecektir.

Steam Guard aktif etme, pek çok kullanıcının yaptığı bir işlemdir. Zira Steam Cüzdan’da bulunan bakiyenin başka birinin eline geçmesi büyük maddi kayıplara sebep olabilmektedir. Ancak Steam Guard tarafından size verilen güvenlik kodunu unutmanız durumunda hesabınıza giriş yapmanız oldukça zor olacaktır.

Steam Guard kaldırma işlemi yapabilmeniz için hesabınıza giriş yapabiliyor ve hesabınıza tanımlanan Guard kodunu biliyor olmanız gerekmektedir.

Steam Guard Nasıl Kaldırılır?

Steam Guard güvenlik sistemini hesabınızdan kaldırabilmek için iyi karar vermeniz gerekmektedir. Zira bu özelliği kapattığınız zaman, hesabınıza başkalarının erişmesi çok daha kolay olacaktır. Ancak kolay şifre unutan biriyseniz veya Steam hesabınızda bakiye kullanmıyorsanız, Steam Guard kaldırma işlemi yapabilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek güvenliği kaldırabilirsiniz.

1. Steam uygulamasına ya da web sitesine giriş yapınız.

2. Uygulamanın ana ekranında yer alan profilinize tıklayınız.

3. Karşınıza gelecek sekmedeki seçenekler arasında “Hesap Detayları” yazan başlığa tıklayınız.

4. Hesap detayları sayfasında bulunan “İletişim Bilgileri” butonuna basınız.

5. İletişim bilgileri sayfasında “Telefon numaranızı yönetin” seçeneğini işaretleyin.

6. Bu sayfada istediğiniz hesap ayarlarını gerçekleştirebilirsiniz.

7. İşlemlerinizin ardından güvenliğiniz için Steam tarafından bir doğrulama SMS mesajı gönderilecektir.

8. Tek kullanımlık bu kodu doğruladıktan sonra işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Bu adımdan sonra güvenlik sistemi devre dışı bırakılabilecektir. İstediğiniz zaman tekrar bu özelliği aktif hale getirerek hesabınızın güvenliğini sağlayabilirsiniz.

Steam Guard kaldırma telefonsuz işlemini masaüstü cihazlardan tamamlayabilmeniz mümkündür. Ancak isterseniz tablet veya telefonunuza indireceğiniz Steam uygulamasını da işlemleriniz için tercih edebilirsiniz.

Steam Uygulaması Hangi Mobil Cihazlarda Çalışır?

Steam uygulamasını akıllı telefonunda kullanmak isteyen bireyler, bu uygulamayı hangi telefonların kaldırdığını merak etmektedir. Steam uygulaması, hemen hemen her mobil cihazda kullanılabilmektedir. Android cihazlarda 2.2, iOS cihazlarda 6.1 ve Microsoft Phone cihazlarında 8.1 sürümüne sahip olan her birey, rahatlıkla Steam uygulaması edinebilmektedir.