Shingeki no Kyojin (Attack on Titan) Eren Çıldırdı!

Bir kısmımız onu Attack on Titan Eren olarak tanıyorken, bir kısmımız ise Shingeki no Kyojin manga olarak biliyor.

İsminin ne olduğu, nasıl okunduğu veya kimin hangi ismi kullandığının bir önemi yok aslında. Türkçe anlamı Titana Saldırı demek.

Önemli olan bu animeyi izlemiş ve izliyor olmanız. Şayet ismini duyup da izlemeyen varsa, neler kaçırdığının farkında bile değil. İçeriğe geçmeden önce en iyi animeler listemize göz atmayı unutmayın!

Anime ve manga dünyasına bomba gibi düşen Attack on Titan konusu; kaliteli çizimleri, karakterleri, sürükleyişi ve sayamadığım birçok sebepten ötürü okurların ve izleyicilerin dikkatini çekmiş başarılı bir animedir.

Şu sıralar final sezonu yayınlanan Attack on Titan, final sezonu dâhil olarak toplamda 4 sezondan oluşuyor.

Bu içerikte bahsedeceğimiz iki önemli şey Shingeki no Kyojin konusu ve Attack on Titan Eren.

Shingeki no Kyojin Konusu Nedir?

Neden bu kadar popüler bir anime? Onu özel kılan şey nedir? İşte bu soruların cevabını bizlerde tam olarak bilmesek de, kendimizce cevaplarımız var.

Neticede adından bu kadar çok bahsedilen ve insanların ilgi ile izlediği efsanevi bir anime, herkes için farklı bir anlam taşıyor olabilir. Shingeki no Kyojin konusu nedir?

Hatta izleyiciler tarafından o kadar çok seviliyor ve beğeniliyor ki; final sezonu en çok izlenilen animelerden birisi oldu.

Üstelik daha gelecek bölümler olmasına rağmen şimdiden böyle bir başarıyı elde etti. İsterseniz lafı daha fazla uzatmadan konuma dönelim.

Attack on Titan Eren Nasıl Bir Anime?

Attack on Titan Eren yaklaşık 100 yıl kadar önce Paradis adasında, Titan adı verdikleri devlerin saldırısına maruz kalan Shiganshina halkı, kendilerini koruyabilmek adına bir şehir kurarlar ve bu şehrin etrafına katman katman ilerleyen 3 farklı duvar örerler.

Buldukları bu çözüm sayesinde her hangi bir problem, duvarın dışarısında ki devlerden izole olmuş bir şekilde şehrin içerisinde yaşamlarını sürdürmeye devam ediyorlardı. O gün gelene kadar…

60 metre uzunluğundaki devasa titan, kafasını surların üzerinden çıkarıp şehirde yaşayan insanlara bakıyordu. İnsanların mutluluk ve huzurla bakan yüzleri, yerini dehşet verici bakışlara bırakmıştı.

Yaşadıkları bu durum karşısında ne yapacaklarını bilmeyen halk, panik içerisinde sağa sola kaçışmaya başladı. Devasa titan ise duvara öyle sert bir darbe indirdi ki, duvarda bir delik açıldı.

Açılan deliğin içerisinden irili – ufaklı ve büyük – küçük onlarca dev şehrin içerisine girmeye ve insanları canlı canlı yemeye başladı.

Attack on Titan Eren 4. sezonda çıldırdı!

Şehrin en dışındaki ‘Duvar Maria’ isimli bölgede yaşanan bu olay aynı zamanda, animenin ana karakterinin ailesi ile beraber yaşadığı bölge.

Daha küçük yaşlarda babasının ortadan kaybolmasından dolayı annesi ve üvey kız kardeşi ile beraber yaşayan Eren, bu olay karşısında ne yapacağını şaşırmış bir haldeyken ailesi ile beraber bir an önce oradan uzaklaşmak istiyordu.

Ancak Eren’in annesi, çocuklarının kurtulması için kendi canını feda ederek canlı canlı devlere yem oldu. Bu durum karşısında donup kalan ve hareket dahi edemeyen Eren ise, tüm devleri yok edeceğine yemin etti.

Daha sonrasında devlerle savaşabilmek için orduya katılıp eğitim alan Eren ve üvey kız kardeşi Mikasa, ordunun direkt olarak titanlarla savaşan grubu olan Survey Corps’a katılıyorlar. Titanlarla yüz yüze çarpışan ve her defasından ağır kayıplar veren ordu, artık çözümü farklı yollarda aramaya başlıyorlar.

Shingeki no Kyojin manga oku

Sizlere Attack on Titan animesi hakkında daha fazla bilgiyi vermeyi isterdik. Ancak buradan itibaren yaşanan olaylar spolier içerdiği için şimdilik bu kadarı ile idare edin.

Daha fazlasını öğrenmek için ise animeyi izlemenizi tavsiye ederim. İnanın kesinlikle pişman olmayacaksınız.

Son olarak animede çok fazla kan ve şiddet yer alıyor. İzlemeden önce bunu da göz önünde bulundurmanız dileği ile…