Film/Dizi/Anime

One Punch Man Manga ve Anime Analizi

Dünyanın ve belki de evrenin en güçlü insanı olduğunuzu bir hayal edin…

Nasıl görünürdünüz veya ne tür yetenekleriniz olurdu? Hayalinizde belki görünmezsiniz, belki de uçabiliyorsunuz.

Çok şık ve modern görünüyor ve karşı cinsleriniz size hayrandır belki de? Siz bunu hayal ederken, Saitama bu hayatı yaşamakla meşgul. Tabii ki de görünmez değil ve uçamıyor. Sadece sizin gibi bir insan.

İnsanların süper kahramanlığı itibar,para ve statü kazanmak için yaptığı bir dünyada, her süper kahramanın kendine has farklı, olağanüstü bir gücü vardır. Ancak aralarından en farklısı ve en düzü sanırım ki Saitama’nın gücü.

One Punch Man Saitama yalnızca fiziki gücü ile öne çıkıyor. Yani güçlü tabirinin vücut bulmuş hali. Günün sonunda önüne kim çıkarsa çıksın, onu sadece tek bir yumrukta yenebiliyor.

Fiziki yapısı her ne kadar düz ve normal olsa da, tek yumrukla Ay’ı bile parçalayabilecek kuvvete sahip.

Hikayeye geçmeden önce eğer en iyi anime filmler listemize göz atmadıysanız mutlaka okumalısınız.

One Punch Man Manga Oku & Read

Eskiden kısa siyah saçlara sahip olan Saitama, çok fazla spor yaptığı ve kendisini buna çok fazla kaptırdığı için saçları dökülmüş durumda. Süper gücünü de nasıl kazandığını bu şekilde öğrenmiş oldunuz. Evet! Sıkı ve disiplinli bir çalışmanın meyvesi olarak Saitama, dünyanın en güçlü karakteri olmayı başarıyor.

Ancak dünyanın en güçlü insanı olsanız bile bu size zevk vermeyebilir. Saitama’nın durumu da böyle. Dünyanın en güçlü insanı olunca yapacak bir şey bulamayan Saitama, sırf eğlence olsun diye süper kahramanlık yapıyor. Bundan da zevk almadığını her fırsatta bize dikte ediyor.

Düz ve sade bir vücut yapısına sahip olan Saitama, sinirlendiği anlarda saf ve sakin karakterinin yerini karizmatik ve hırslı bir kişiliğe bırakıyor.

Tabii ki anime esnasında bu durumu çok fazla göremiyoruz ancak gördüğümüz zamanlarda da yüzümüze bir gülümse geliyor. Saitama’nın yardımcısı olduğunu düşünen Genos adında bir süper kahraman yer alıyor. Saitama’nın aksine çok heyecanlı, atik ve bir o kadar da geveze.

Ayrıca One Punch Man Genos karakteri bir cyborg!

Saitama ile tanıştığı ilk günden itibaren onun yanından ayrılmayan, Saitama’yı bir akıl hocası ve ustası olarak gören Genos, animeye farklı bir hava katıyor.

Şehir isimlerinin sadece harflerden oluşan One Punch Man, ilk defa 2009 yılında bir internet sitesinde yayımlanmaya başlamıştı.

Kısa süre içinde popülerliğini arttıran OnePunch Man manga uyarlaması ile yeniden düzenlendi. Akabinde One Punch Man anime uyarlaması da çıkartıldı.

One Punch Man 3.Sezon Ne Zaman Çıkacak

Peki takipçileri tarafından çok sorulan One Punch Man 3.sezon ne zaman çıkacak? Şu ana kadar 2 sezondan oluşan manganın, 2021 yılı içerisinde 3. sezonunun yayınlanması düşünülüyor. Absürtlüğü ve komediyi aynı anda bizlere yaşatan OnePunch Man, şu ana kadar izlerken eğlendiğim en iyi animelerden birisi olabilir.

Başa dön tuşu