Off-Topic

Mobil Veri Açık Ama İnternete Giremiyorum 2022

İnternet bağlantısı bir akıllı telefonun belkemiğidir. Bu nedenle internete erişemediğinizde hayat durmuş gibi olur. Akıllı telefonlar artık hayatımızdaki küçük cep bilgisayarları gibi. O kadar kullanışlı hale geldiler ki telefonsuz yaşayamıyoruz.

Eğer akıllı telefonunuzdan internete erişemiyorsanız, buradaki çözümlerin deneyin. İşte mobil veri açık ama internete giremiyorum sorununun olası çözümleri…

Not : Bu içerikteki talimatlar yalnızca Androd 12 sürümü kullanan bir cihazda test edilmiştir. Kullandığınız cihaza göre farklılıklar olabileceğini unutmayın.

Kötü internet bağlantısının belirtileri

 • İndirme sırasında zaman aşımına uğruyor veya %0’da kalıyor.
 • Uygulamalar “Yükleniyor…” ekranında takılı kalıyor.
 • Tarayıcıda web sayfalarını yükleyemiyorum

Mobil veri açıkken internete girememe sorunu giderme ipuçları

 1. Uçak modu; Wi-Fi, mobil veri ve bluetooth dahil tüm kablosuz iletişimi keser. Yanlışlıkla uçak modunu aktif etmek çok sık yaşanır. Bunun size olup olmadığını kontrol edin. Uçak modunu açmak veya kapatmak için Ağ ve internet > Bağlantılar > Uçak Modu adımlarını izleyin. Eğer uçak modu kapalıysa, açın ve 10 saniye bekleyin. Sonra uçak modunu kapatın ve mobil verinizi kontrol edin.
 2. Cihazı yeniden başlatmayı denediniz mi? Kulağa basit veya komik gelebilir fakat birçok mobil veri sorunu bu şekilde çözüme kavuşmaktadır.
 3. Cihazı yeniden başlatma işe yaramazsa, mobil bağlantı ve Wi-Fi arasında geçiş yapmayı deneyin. Wi-Fi’yi kapatın ve mobil veriyi açın. Eğer mobil veri gelmezse tam tersini, birkaç kez deneyin.
 4. Bazı telefonlarda mobil veri kısıtlamaları açık kalabiliyor. Ayarlar menüsünde mobil veri sınırını kontrol edin.
 5. Ayrıca, bazı GSM operatörlerinde fatura aşım kontrolü gereğince, kota dolumu sonrasında mobil veri kesilebiliyor.
 6. Sim kartınızı kontrol edin. Bazen sim kart yerinden çıkmış veya tam olarak oturmamış olabiliyor. Sim kartını çıkartıp, tekrar takmayı deneyin.
 7. Erişim Noktası Adı (APN) sıfırlamayı deneyin. APN’yi mobil veriler için bir Wi-Fi şifresi gibi hayal edebilirsiniz. Fakat ip ayarları, ağ geçici ayarları ve daha fazla seçenek ile aslında daha karmaşıktır. APN sıfırlamak için Ayarlar > Ağ & İnternet > Mobil Ağ > Gelişmiş > Erişim Noktası Adları > Hamburger Menü > Varsayılan Ayarları Sıfırla adımlarını izleyebilirsiniz.
 8. Ağ ayarlarını sıfırlamayı deneyin. Ağ ayarlarını sıfırlamak için Ayarlar > Sistem > Sıfırlama Seçenekleri > Wi-Fi, Mobil ve Bluetooth’u Sıfırla adımlarını izleyin.
 9. Fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyin. Bu adımdan önce yedek almayı unutmamalısınız. Çünkü telefonunuzdaki her şeyi silecektir. Bu işlem, telefonunuzu ilk aldığınızdaki haline döndürecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu