EĞLENCEMicrosoftOyunlar

Microsoft : Minecraft Earth Kapanıyor

Microsoft’un çok iddialı bir şekilde piyasaya sürdüğü Minecraft Earth 30 Haziran tarihi itibari ile kapanıyor.

minecraft-earth-oyunu

Oyuncuların buluşup birlikte oyun oynayabilmesi ve dünyayı bu oyun ile bloklaştırmayı hedefleyen projenin bitme sebebi pandemi koşulları oluyor. Pokemon Go’ya en büyük rakip olarak çıkan Minecraft Earth, zor bir karar vererek 30 Haziran’da projeyi sonlandırmayı tercih etti.

Oyunun yeni versiyonu bugün piyasaya çıktı. Kapanmasına kalan dar zamanda, oyuncular evlerinden kolay ve güvenli bir şekilde oynayabilecek.

30 Haziran tarihinden sonra Minecraft Earth indirilebilir bir içerik olmayacak ve 1 Temmuz’da şirket, oyuncu verilerini silecek.

Microsoft, 2019 yılında bu oyunu tanıttığında gerçek dünyada Minecraft oynama fikri ile milyonları peşine sürüklemişti. HoloLens ve Azure cloud sunucusu ekibinden yardım alan MS, büyük bir çaba sarfetmişti.

Böylelikle, oyuncular artık oyun içi öğe satın alamayacak. Marketplace’ten satın almak istedikleriniz minecoin’e dönüştürülecek.

Minecraft ekibi, yaptığı açıklamada Microsoft ekibine minnettarlığını ve hayranlığını belirtti. Bunun kolay bir karar olmadığını vurgulayan ekip, Microsoft’a sonsuz teşekkürlerini iletti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir