Trend

Öne Çıkanlar Kapağı İçin +70 Öneri | Instagram

Instagram’ın öne çıkanlar kapağı özelliği ile kendi kapak görselinizi tasarlayabilirsiniz. Öne çıkanlar kapağı sayesinde profilinizi zenginleştirebilir ve canlı bir renk katabilirsiniz. Üstelik hikayelerinizi de başlıklar altında toplayabilirsiniz.

Instagram öne çıkanlar kapağı tasarımları, harika bir ilk izlenim bırakıyor. Instagram profilinde, biyografi bölümünün hemen altında bulunan öne çıkanlar kapağı gösterişli bir görünüm sağlar. Resmi kurumlar, Fortune’daki ilk 500 şirkete kadar birçok profil bu özelliği kullanıyor. Hatta örnek olarak şöyle bir görsel bırakabiliriz.

nasa öne çıkanlar kapağı

Peki Instagram öne çıkanlar kapağı nasıl eklenir?

Öne çıkanlar kapağı pek çok marka için kolay kazanç modelidir. İyi haber şu ki; bu tasarımlar için bir grafik tasarımcıya ihtiyacınız yok. Kendi öne çıkanlar kapağınızı yapabilirsiniz. Size yol gösterecek ikonları burada paylaşacağız.

Öne Çıkanlar Kapağı

 • Instagram hesabınızı açın ve alttaki bottom menünün en sağında bulunan profil resmine tıklayın.
 • Ekranda göreceğiniz “+ New” veya “+ Yeni” butonuna tıklayın.
 • Bu adım sizi geçmiş hikayelerinize ulaştıracak. Daha sonra, öne çıkanlar kapağı olarak eklemek istediğiniz görseli seçin.
 • Görselin sağ altında bulunan mavi tik kutucuğu ile seçim yapabilirsiniz.
 • “İleri” butonuna tıklayın ve öne çıkanlar kapağınızı isimlendirin.
 • Sol üstte bulunan “Tamamla” butonuna tıklayın.

İşte öne çıkanlar kapağı seçmek bu kadar kolay.

Kendi Öne Çıkanlar Kapağınızı Nasıl Oluşturabilirsiniz?

Instagram, öne çıkanlar kapağı için herhangi bir görseli kullanmanıza izin verecektir. Ancak markanız herhangi bir markadan daha fazlasını hak ediyor.

Eğer öne çıkanlar kapağı hazırlamak için vakit bulamıyorsanız Adobe Spark özelleştirebileceğiniz ve hazır kapaklara sahiptir.

Öte yandan, markanız üzerinde daha fazla kontrole sahip olmak isterseniz sıfırdan nasıl öne çıkanlar kapağı hazırlayabileceğinize gösterelim.

  1. Visme.co’da oturum açın
  2. Sağ üst köşedeki “Özel Boyut” butonuna tıklayın. Instagram hikaye görüntü boyutları 1080×1920 pikseld seçin ve oluştura tıklayın.
  3. Aşağıdaki görsellerden ücretsiz ikon seti seçimi yapın.
  4. Seçtiğiniz seti, Visme’ye yükleyin.
  5. Arka planınızı oluşturun.
  6. Visme’de öne çıkanlar kapağı indirin.

Instagram Öne Çıkanlar Kapağı Kullanmak İçin 3 İpucu

1.Markanızın estetiğine önem verin.

Markanıza ait favori renkler, yazı tipi, büyük harfler ve emojiler olmalıdır. Öne çıkanlar kapağında bunları göstermek en iyi seçenektir.

2. Denemekten korkmayın.

Instagram öne çıkanlar kapağı seçeneklerinde yeni şeyler deneyin. Örneğin Red Bull’un bir dönem kullandığı öne çıkanlar kapağı oldukça etkileyiciydi.

3. Önemli hikayeleri vurgulayın.

Hedef kitlenize göre en önemli hikayaleri yayınlamalısınız. Ne görmek için sizi takip ediyorlar? Yeni sezon kıyafetler mi? Doğa yürüyüşü mü? Markanız veya niche profilinizde amiral gemilerinizi öne çıkanlar kapağında yayınlayın.

Instagram Öne Çıkanlar Kapağı Önerileri

Yukarıdaki işlemleri tamamladınız ve şimdi neler yapabilirsiniz? Öne çıkanlar kapağı tasarlamak için çeşitli sitelerin hazır görsellerinden yararlanabilirsiniz. Bir diğer seçenek ise aşağıdaki slider yardımı ile beğendiğiniz görselleri kaydedebilirsiniz.

        Bir cevap yazın

        E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

        Başa dön tuşu