Off-Topic

En İyi Ücretsiz Android Oyunları 2021

Google Play Store’da binlerce oyun arasından seçim yapmak bazen zor olabiliyor. Pandemi nedeni ile eve kapandığımız haftasonu vakit geçmek bilmiyor… Tavsiye ettiğim oyunlardan bazılarını hiçbir yerde duymadığınıza emin gibiyim.

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki burada göreceğiniz oyunları Google Play Store’dan ücretsiz indirebilirsiniz.

Hemen en iyi ve ücretsiz android oyunlar listesine geçelim.

En İyi ve Ücretsiz Android Yarış Oyunları

Listenin ilk sırasında en iyi yarış oyunları yer alıyor! Aslında listeler de kendi aralarında bayağı yarışıyor 🙂

Beach Buggy Racing 2

Beach Buggy Racing 2

Çok eğlenceli bir kart yarışcısı oyunudur. Gerçekçi bir yarış deneyiminden fantastik bir dünyaya adım atabileceğiniz bir tür.

Alev püsküren ejderhalar, ortaçağ kaleleri, dinozor dolu antik bir dünya ve deniz yaratıklarına kadar pek çok görsele sahip.

Bir yarış oyununda temel hedef birinci olmaktır. Burada damalı bayrağı, final çizgisine ilk ulaştıran kazanıyor. Rakiplerinizi buza dönüştürebilir, onları cennete fırlatabilir ve onlara çok daha fazla şey yapabilirsiniz.

Ne yazık ki rekabet ruhuna hitap eden lig sistemi yok.

Disc Driving ‘2

Disc Drivin '2

Buz hokeyine benzer şekilde diskleri ittirmek, Mario’nun kartı oyunu ve çok oyunculu bir çevrimiçi yarış deneyimi birleştiğinde muhtemelen bundan daha iyisi ortaya çıkamazdı.

Önünüzdeki küçük diski, uzayda asılı kalan parkura doğru ittirdiğinizde, rakiplerinizin gerginliği artıyor. Oyunda ustalaşmak, tehlikeleri atlatmak ve bonusları elde etmek derken vaktin nasıl geçtiğiniz anlamıyorsunuz.

Madeni parayı, pistte ittirmek saçma oyun fikrine benzeyebilir ama işte burada yapılmışı var. Pişman olmayacaksınız mutlaka oynayın.

Asphalt 9: Legends

Asphalt 9: Legends

Nitro severler buraya! Arcade yarışlarından en iyilerinden biri bu. Havaya uçan aracınız ve spin atarak kazan yapan aracınızdan dolayı araç sigorta şirketleri evrakları öfkeyle yırtacak.

Yarış sırasında, şerit değiştirmek ve aracın kontrolü konusunda oyun size bir miktar müdahale ediyor. Ancak bu yarış deneyimini azaltmaya yetmiyor.

Bunu istemediğiniz taktirde manuel kontrol seçeneği de bulunuyor. Unutmayın ki Asfalt oyunu, mobil cihazlarda gelmiş geçmiş en merak edilen oyunlardan biri olmuştur.

Carmageddon

Carmageddon

Distopik bir gelecek dünyasına hoş geldin. İnsanlar ve inekler çılgınca ortalıkta dolanırken, manyak sürücüler birbirlerini parçalara ayırıyor. Turları tamamlayın, zafer elde edin ve rakiplerinizi mahvedin!

90’lı yıllarda Carmageddon’un bazı ülkelerde yasaklanma sebeplerinden biri buydu. Ne hikmetse günümüzde lo-fi şiddeti ise ilginç görülüyor. Ancak bu oyunun kendine has bir mizahı olduğunu düşünüyorum. Polisten kaçarken bunu anlayacaksınız…

Asfalt 8: Havadan

Asphalt8-Airborne

Gerçekçilik ile adeta dalga geçen yüksek seviye bir yarış oyunu. Gerçekçiliği bir kenara bırakarak yüksek hız tutkunu kitlesi için geliştirmeler yapan şirket, sizi sık sık havaya uçuracak hız imkanını sağlıyor.

Bir yarış simülasyonu için kulağa kötü gelse de yarış hissi için mükemmel. Basit tuzaklarla çevrili bir parkurun etrafında tur attığınız oyunlara taş çıkartır! Aracınız havadayken ateş edebiliyor olmanız çok heyecan verici ve keyifli.

Ancak  daha fazla yeni oyunu denemek isterseniz, Türkiye’de neredeyse hiç bilinmeyen Google Play Pass hizmeti var. Bu hizmet için Play Store uygulamanızdaki lokasyonu ABD yapmanız yeterli oluyor.

Sonrasında her ay yenilenen 350 adet, uygulama içi satın alma ve reklam olmayan oyunları yalnızda 4.99 dolar karşılığında satın alabiliyorsunuz.

Data Wing

Data Wing

Minimal yarış oyunu sevenler için kaçırılmaz bir fırsat. Minimal oyun demişken, bu oyunu harika yapmaya engel olmuyor. Çünkü harika!

Küçük üçgen geminizi hızlı bir şekilde yönettiğiniz bir tür. Yapay zekaya sahip… Anne’nin gözünün altında, veri parçacıkları taşıdığını göreceksiniz.

Oyuna başladığınızda her şey normal görünüyor fakat biraz ilerledikçe  oyuna bakış açınız değişiyor.

Dokunmatik kontrolleri mükemmel. Farklı yarış seviyeleri var. Birkaç saatlik bir hikayeye sahip ancak bol miktarda tekrar tekrar oynayabileceğiniz bir oyun. Bana göre bu oyunun ücretsiz olması saçmalık…

Splash Cars

Splash Cars

Bu dünyada, sizden başka herkesin sefalet içinde ve huysuz olduğunu göreceksiniz. Dünyaları renksiz ve donuk…

Ancak siz aracınız ile yaklaştığınız her şeye renk katıyorsunuz. Polis ise bu durumdan memnun değil. Sizi yakalayıp, sizi unutturmaya çalışacaklar. Ayrıca benzin deponuz, hızlı bitiyor ve küçük bir tıkanıklık söz konusu.

Dikkatsizce ortalıkta bırakılan benzin ve paraları toplayabileceğiniz bu oyunda zaman tükenmeden önce eğlenceli bir maceraya atılacaksınız. Oyunda ilerledikçe arabanız güçlenecek ve daha iyi yerlere gideceksiniz.

En İyi ve Ücretsiz Android Strateji Oyunları

Void Tyrant

Void Tyrant
Güçlü bir kahramansınız ve tüm galaksiyi temizlemeye ant içmişsiniz. Bunu da Blackjack’in gücü ile yaptığınız bir tür strateji oyunu.

Ücretsiz kart oyunu olan bu türde; evrende ilerlerken çeşitli düşmanlarla bire bir savaşmak zorunda kalıyorsunuz. Kartları çevirip, rakibinizin skorunu iflas etmeden alt etmelisiniz!

Kesinlikle bir tür tahmin oyunu değil. Bundan çok daha fazlası var. Beceri ve silahlarla dolu bir güverte inşaa ettiğiniz bu türde, ek kartları dikkatlice kullanmak kazanmanın anahtarıdır. Yavaş yenilenen enerjinizi hızlı tüketmemeye çalışın.

Bounty Hunter Space Lizard

Bounty Hunter Space Lizard

Sevgilisi tarafından terk edilmiş ve uzay giysisi sızıntı yapan bir minibüste yaşıyorsunuz. Evet bu umutsuz kertenkele siz oluyorsunuz.

Karakteriniz kısa zamanda hayatta kalmanın tek yolunun bir ödül avcısı olmak olduğunu keşfetti. Peki siz ödül avcısı olmak ister misiniz?

20 seviye boyunca kertenkelenizi yönlendirmelisiniz. Hedeflerinizi acımasızca yok edin ve hayatta kalın. Oyunun hikayesi hemen sonlanmıyor bu nedenle güzel vakit geçirebileceğiniz türden. Tavsiye ediyorum.

Chessplode

Chessplode

Oyunun adından da anlaşıldığı gibi bir tür satranç oyunu. Yaptığınız her kritik hamlede bazı patlamalar meydana geliyor. O anda satranç tahtasındaki her şey buhalaşıyor. Tabii orada bir yerde pusuya yatan bir kral yoksa…

Geleneksel satranç oyununu unutun. Oyunda kazanmak için bu oyunu yeniden öğrenmeniz gerekecek. Bana göre Android için tasarlanan en iyi satranç oyunu budur. Oyunu gerçek zamanlı ve çok oyunculu oynayabiliyorsunuz.

Pocket Cowboys: Wild West Standoff

Pocket Cowboys

Cep kovboyları, düşmanları kurşuna dizmek için dört silahşöre hazır olun! Ancak cep herkülü gibi oraya buraya saldırmıyorsunuz. Daha çok biraz satranç ve taş, kağıt, makas gibi oynanıyor.

Her yeni turda ateş etme, hareket etme veya yeniden doldurma seçeneğiniz olacak. Kontrol edebileceğiniz dört karakter var. Birini kontrol ederken diğer karakterinizin ölümüne sebep olabiliyorsunuz.

Oyunu oynadıkça karakterlerinizi geliştirebilir ve etkinliklere katılabilirsiniz. Çetenizi yönetmeye hazır mısınız?

King Crusher

King Crusher

King crusher, gerçek zamanlı bir strateji dövüşcüsüdür. Arkanızdaki güçler, kralın varlığından rahatsız olurlar. Sizi onları kaldırmak için görevlendirir. Çölde veya ormanda yürürken yolunuza çıkan herkesi yok etmeniz gerekiyor.

İçine girdiğiniz her savaşın farklı tehlikesi olacak. Bunlarla baş etmeniz gerekecek. Aksiyon anları da mobil bir oyuna göre fena sayılmayacak nitelikte. RPG tarzını denemiş olsalar da mobil oyunlar için yine de başarılı.

Hearthstone

Hearthstone

İşte benim favori oyunum. Basit bir kart oyunu değil. Avcılar, büyücüler, savaşcılar ve fantastik türler ile iç içe yaşadğınız bir dünya burası! Rekabet düzeyi üst seviyede.

Dereceli oyunları ve kart oyunlarını sevenler için bulunmaz hint kumaşı diyebilirim. Büyüleri, minyonları ve diğer yetenekleri kullanarak rakiplerinizin canını sıfıra indirmeye çalışıyorsunuz.

Oyunda sabırlı olmanız gerekmekte. Oyunu öğrendiğinizde krallığınızı ilan edebilirsiniz. Çünkü bu bir strateji oyunu!

En İyi ve Ücretsiz Nişan Alma Oyunları

En sevdiğimi android oyun türlerinden biri de FPS oyunları 🙂

PewPew Live

pewpew live

PewPew, dinamik bir oyun yapısına sahip. Hızlı tempo ile oynamanız gereken ve vektör tarzı grafikleri ile retro oyun deneyimi yaşatıyor. Oyun aslında çift çubuklu bir nişan alma oyunu. Amacınız düşmanlarla dolu kapalı bir arenada hayatta kalmaya çalışmak!

Ücretsiz olarak oynayabileceğiniz bu oyunda 5 adet farklı mod bulunuyor. Yalnızca birini bile oynamak, arkadaşlarınıza oyunu tavsiye etmenize yetecektir.

Angry Birds AR: Isle Of Pigs

Angry Birds AR Domuzlar Adası

Bir dönem en popüler mobil oyunlardan biriydi. Şimdi ise hikayesi domuzlarla dolu bir adada geçiyor. Oyun arttırılmış gerçekçiliğe ve 3 boyuta sahip!

Domuzların pusuya yattığı, harap olmuş binalar ve devasa mancınığa sahip görünse de oyunu çok fazla anlatmaya gerek yok. Mutlaka indirin ve oynayın 🙂

Boom Pilot

Boom Pilot

Dünyayı kurtaran tek tabanca bir kahraman pilot olun. Gökyüzünün hakimi robot filolarını alt etmek için bu mermi cehenneminde dans etmeniz gerekecek.

Oyunun müzikleri 80’lerden kalmış gibi ama yine de canlı görsellere sahip. Oynamanız gereken bir nişan alma oyunu.

Cut the Rope

Cut The Rope ve sonrasında çıkan Cut The Rope 2 basit bir bulmaca oyunudur. Ancak başladığınızda bırakmanız çok zor olacak ki aşırı bağımlılık yapmakta.

Getting Over It with Bennett Foddy

Bir kazanın içindeki bir adamın elindeki çekiç ile uzun yerlere tırmanmasını konu alan zor bir oyundur. Başarısız tırmanışlarınız, oyunu oynama deneyimini arttırsa da çoğu zaman çok sinir bozucu olabiliyor. Belki bazı gamer arkadaşlarımız oynanışını biliyordur. Telefonda mutlaka denemenizi tavsiye ederim.

Limbo

Verdiğiniz parayı sonuna kadar hak edecek bir oyun daha. Limbo biraz ürkütücü bir platform oyunudur. Bana göre eğlenceli oyunlar kategorisine türden bir oyun değil. Ancak bu oyun, türünün tek örneği. Kesinlikle satın alıp oynamalısınız.

Monument Valley

Hem Monument Valley hem de Monument Valley 2 fazlasıyla rahatlatıcı ve ilgi çekici oyunlar olarak öne çıkıyor. Her level atlamanız için sadece birkaç dakika ayırmanız yeterli oluyor.Bulmaca türü sevenler için güzel bir oyun.

Old Man’s Journey

Google Play Pass ile oynayabileceğiniz harika bir oyun daha. Aynı zamanda Steam’de de bulunan bu oyun, yaşlı bir adamın yolculuğunu konu alıyor. Ek olarak oyun boyunca yaşlı adam size hikayesini yansıtıyor. Tek bir oturuşta oynayabileceğiniz bir oyun arıyorsanız bir kaç saat içinde bitirebileceğiniz bir oyun. Bu nedenle eğer oyunu satın almak isterseniz Google Play Pass satın almanız daha doğru olacaktır. Sadece 4.99 dolara 350 adet ve her ay yenilenen içeriğe sahip olabilirsiniz.

Prune

Müzikleri ve tarzı ile adete meditasyon görevi gören müthiş bir oyun daha. Kulaklılığınızı takıp, yatağınıza uzanın ve bu oyunun tadını çıkartın…

Star Wars KOTOR

En iyi Star Wars oyunlarından biri olmaya aday bu oyunda vakit geçirmenizi şiddetle tavsiye ederim. Bir Jedi olarak kahraman mı olacaksın? yoksa içindeki karanlık taraf ortaya çıkacak ve Sith’i kucaklayacak mısın? Sevilen Star Wars efsanesinin RPG türüdür.

Terraria

Aksiyon ve macera oyunu olan Terraria oyununu bilenleriniz mutlaka vardır. 2011 yılında ilk kez bilgisayar için piyasaya sürülmüştü. Terraria zindanlarına hazır mısınız?

Başa dön tuşu