İNCELEME

En İyi Filtre Kahve Makinesi Hangisi?

Filtre kahve tutkunları için oldukça zorlu bir süreci beraberinde getiren filtre kahve makinesi seçimi sanıldığı kadar kolay değildir.

Aslına bakılırsa tek gereken uygun sıcaklığa gelen suyun uygun filtreleme işlemlerinden geçilerek belirli bir debiyle aktarılma işlemidir. Ancak sadece bir cümleyle ifade edilebilen bu olgu makinelere yansıdığında büyük bir karmaşaya gebe olabilmektedir.

Filtre çeşitleri, su hazneleri, zamanlama ve aroma fonksiyonları, öğütücüleri, karaf tasarımları, dijital eklentileri ve daha pek çok özelliğin gerekliliği ise kullanıcının beklentilerine göre cevaplandırılabilir. Eğer siz de klasik hazır kahvelere bir son verip gerçek aroma ve kokuya sahip olan o lezziz kahveleri pratik bir şekilde hazırlamak istiyor ve bu doğrultuda hem bütçe dostu hem de beklentileri karşılayan bir kahve makinesi istiyorsanız, işte sizler için derlediğimiz ve kullanıcıları tarafından sevilen kahve makinesi modelleri!

Philips, Delonghi, Fakir, Kiwi, Arçelik, GoldMaster, Sinbo, Karaca, Electrolux, Tchibo, Bosch, Vestel filtre kahve makinesi markaları arasında hangisi en iyisi?

Philips Hd7461

Büyük boyutuyla özellikle bir kerede çoklu fincanın hazır olmasını isteyenler için en iyi seçeneklerden biri olan Philips Hd7461 aynı zamanda büyük boydaki filtre kağıtlarıyla birlikte kullanılıyor. 1.2 litre kapasitesine ek olarak aroma karıştırıcı karafı sayesinde zengin lezzete ulaşılabiliyor. Oldukça temel özelliklerle bir kahve en fazla bu kadar güzel olabiliyor! 2021 Nisan ayı itibariyle güncel fiyatları ise 450 – 500 tl arasında değişiyor.

Yorumlar:

T** A**: Çok beğendik. Gayet kullanışlı, kahve sıcak oluyor. Çok araştırıp aldım. Hem fiyat uygun, hem çok şık duruyor tezgahta.

L** M**: İnanılmaz uygun fiyata bu fırsat asla kaçmaz. Üstelik 30 dakika sonra otomatik kapanma özelliği de ayrıca güvenli kullanım için ideal.

GOLDMASTER Trendcoffe

Pratik, hızlı ve minimal bir kullanımı tercih edecek kullanıcılar için birincil önerimiz ise Goldmaster markasına ait Trencoffe ürünü oluyor. Tek seferde ancak 1 kupa ya da 2 fincan ölçüsünde kahve yapabilen bu makine boyutunun aksine lezzet konusunda harika işler çıkarabiliyor. 2021 Nisan ayı itibariyle ürünün güncel fiyatı 180 – 200 tl arasında değişiyor.

Yorumlar:

B** Ö**: Fincanlar küçük, makine göründüğünden küçük lakin tek kişilik lezzetli kahve isteyenler için tercih edilebilir.

M** R**: Ürünün fiyata göre performansı çok iyi. Kaliteli kahve alınırsa 3 dakikada mis gibi leziz bir kahve içilebiliyor. Boyut olarak da yer kaplamayan bir ürün. Temizlik olarak da kolay. Tek kişi için oldukça ideal.

Vestel Şölen K3000

Zaman ayarlayıcı özelliği ve 2 saate kadar sıcak tutabilme kapasitesiyle diğerlerinden ayrılan Vestel Şölen, 1.5 litre kapasitesi ve otomatik göstergeleriyle de kullanıcısını memnun etmeyi başarıyor. 2021 Nisan ayı itibariyle güncel fiyatı 650 tl civarlarında değişiyor.

Yorumlar:

E** M**: Sucak tutma özelliği ço kiyi. Kahve yapım işlemi tamamlandıktan sonra 10-15 dakika beklerseniz daha da ısınıyor. 2 saat sıcak tutuyor. Tavsiye ederim.

H** S**: Ürün hem çok şık hem de çok kullanışlı. Diğer kullandığım makineler arasında açık ara önde.

Arzum Brewtime AR3046

Şık tasarımı ve büyük haznesi ile taze filtre deneyimini kullanıcılarına sunan Arzum Brewtime sahip olduğu teknolojik özellikleri sayesinde konfor ve pratikliği yaşatıyor. Kendinden filtreli olan ürün ek kağıt filtre kullanımına gerek bırakmıyor. Aynı zamanda 40 dakikaya kadar kahveleri sıcak tutabiliyor. 2021 Nisan ayı itibariyle de ürün 530 tl gibi bir fiyatla satın alınabiliyor.

Yorumlar:

S** S**: Ürünü fiyat performans olarak çok beğendim. Gayet pratik bir makine. Ayrıca otomatik kapanma özelliği de bence hayat kurtarıcı.

T** T**: Hızlı bir şekilde kahveyi demliyor. Tabiki de kahvenin tadını bozmamak için kaynar derecede kaynatmıyor.

Metal Filtre Mi Kağıt Filtre Mi?

hangi-filtre-kahve-makinesi-alinmali

Filtre kahvenin lezzeti ve aroması üzerindeki en önemli belirleyicilerden biri filtreleridir. Filtreler genel olarak metal ve kağıt olmak üzere ikiye ayrılır. Bu iki filtre tam anlamıyla birbiri üzerinde üstünlük kuramaz. Kullanıcının beklentilerine göre seçilmektedir.

Filtre kahve aslen kağıt filtreler yardımıyla yapılsa da, hem kağıt filtrelerin tek kullanımlık oluşu hem de fiyatları sebebiyle metal filtreler tercih edilebilmektedir. Tekrar tekrar kullanılabilen metal filtreler bu özelliğine karşın iyi bir filtreleme işlemi yapamaz. Özellikle yağsız beslenmeye dikkat eden kullanıcılar kağıt filtreleri tercih etmelidir. Çünkü kağıt filtreler yağı ve daha pek çok partikülü tutabilir. Ancak yoğun ve zengin aroma sevenler metal filtreleri tercih ederek daha keskin aromalara ulaşabilmektedir.

Filtre Kahve Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

filtre-kahve-makinesi

Filtre kahvesi alırken ilk yapılması gereken şey, bir kahveden beklentilerinizi belirlemektir. Böylece bu özellikleri göz ederek seçimler yapabilir, buna uygun filtre ve karaf tercihlerinde bulunabilirsiniz. Ayrıca kahve deneyiminizi arttırmak için damlatma engelleyici aparatların varlığına, temizliği kolaylaştırmak için parçaların kolay birleştirilebilir ve kireç önleyici oluşumlarına, iş ortamı gibi alanlar için uzun süreli sıcaklığa ve kahve kapasitesine dikkat edilmelidir. Güvenlik emniyetleri, otomatik kapanma gibi ayarlar ise özellikle dikkatsiz kişiler için oldukça önemli olabilir.

Başa dön tuşu