Disney Plus Türkiye’den Nasıl İzlenir? Ne Zaman Gelecek?

Disney Plus Türkiye ile ilgili sorularınız varsa, heyecanınızı anlayabiliyorum.

Merakla beklenen Disney Plus Türkiye için “Çok Yakında” yazılı bir web sayfası açtı. Pek çok kullanıcı için en az Netflix, Apple TV ve HBO Max kadar önemli olacağına inanıyorum.

Disney Plus yayın hizmeti ile tüm Disney, Marvel, Star Warsve National Geographic içeriklerine erişebilirsiniz. Disney’in klasik animasyonları, sinemada gişe rekorları kıran süper kahraman başyapıtları ve tv şovları gibi pek çok orjinal içeriğe ulaşabileceksiniz.

Disney Plus Türkiye kullanıcısı olmayı düşünüyorsanız bilmeniz gereken her şey bu içerikte.

Disney Plus Türkiye Fiyatı Nedir?

Henüz bilinmiyor. Fakat yurtdışı ile kıyasladığımda Netflix ile fiyatları benzer olacak gibi duruyor. Yani temel paket aylık maksimum 20TL olacak diye düşünüyorum. Full paket için de maksimum aylık 45TL öngörüyorum.

Bir de şunu hatırlatmak isterim. Netflix için Enpara, Papara gibi dijital bankacılık uygulamaları ile inanılmaz indirimler alabiliyoruz.

Disney Plus Türkiye’yi Nerede Kullanabilirim?

Disney Plus, Amerika’da başladığı serüvenini kısa zaman önce Avustralya, İngiltere, Almanya, İtalya gibi pek çok ülkede genişletti. Şimdi de Disney Plus Türkiye’ye geliyor!

İçerik seçimleri ise Netflix ve diğer benzer platformlarda olduğu gibi ülkeye göre değişkenlik gösterecektir.

Disney Plus’ı Hangi Cihazlarda İzleyebilirim?

Disney, neredeyse imkansızı başararak tüm yayın platformları ile anlaşmalarını tamamladı. Bu sürecin uzun sürmesi de bundan kaynaklanıyor.

Amazon, Android TV, Apple TV, Google Chromecast, Xbox One, Playstation gibi her yerden izleyebilirsiniz.

Disney Plus Hesabımı Kaç Kişi ile Paylaşabilirim?

Disney Plus Türkiye için bir hesabı 7 kişi paylaşabilirsiniz. Ayrıca herkese özel kişiselleştirilmiş öneriler ve farklı izleme listeleri de bulunacak.

İzleyebileceğim Disney Plus Dizileri Hangileri?

-Bütün Star Wars içerikleri,
-Tüm Marvel içerikleri,
-Pixar filmleri,
-Disney Vault klasik filmleri,
-Disney Plus ve The Mandalorian gibi orjinal içerikler.

Disney Plus Ebeveyn Kontrolü Var Mı?

Bir hesap oluşturduğunuzda ve bunun bir çocuk hesabı olduğunu seçtiğinizde, çocuklar için uygun olan içerikler açılacaktır. Ancak çocukların normal kullanıcı profiline geçmesine engel olamayacağız. (Tıpkı Netflix gibi)

Disney Plus’ı Aynı Anda Kaç Cihazda İzleyebilirim?

Aynı anda dört farklı cihazda kullanabilirsiniz. Evinizdeki tüm bireylerin, farklı cihazlarda aynanda farklı içerikler izlemesi için mükemmel bir limit.

Disney Plus ile Nasıl Film İndirebilirim?

Disney Plus Türkiye ile tüm iOS ve Android cihazlara içerik indirebilirsiniz. Dizüstü bilgisayara indirme seçeneği yok. Ayrıca akıllı telefonlarınıza 10 adede kadar indirme sınırı veriliyor.

Disney Plus ayarlar menüsünde, indireceğiniz içerikler için kalite seçimi yapabilirsiniz. İnternet hızınıza göre, standart görüntü kalitesi, orta ve yüksek kalite seçimi yapabileceksiniz.

Cihazınız, HDR rengi destekliyorsa yine HDR özellikle indirme yapabileceksiniz. Ayrıca 4K içerikleri de indirme imkanınız olacak.

4K İçin Ekstra Ödeme Yapmam Gerekiyor Mu?

Standart Disney Plus Türkiye hesabının bir parçası olacak sunulacağı görüşündeyim. Çünkü Amerika ve diğer ülkelerde bu şekilde. Yani ekstra ücret ödemeyeceksiniz.