Film/Dizi/Anime

Black Clover Anime Asta ve Yuno Analizi

Black Clover animesi ilk olarak 2017 yılında yayımlanmaya başladı.

Büyünün ve büyü gücünün ‘her şey’ demek olduğu bir evrende, küçük yaşlarda kiliseye bırakılan iki sıkı arkadaşın birbirlerine karşı olan tatlı rekabetini, başlarından geçen ilginç olayları ve hayat mücadelelerini anlatıyor.

Hikayeyi anlatmaya başlamadan önce en iyi anime dizileri önerileri listemize mutlaka göz atın.

İki arkadaştan birisinin hiç büyü gücü olmamasına karşın, diğerinin büyü gücü hikâyelere konu olacak türden. Bu iki arkadaşın çok büyük bir hedefleri var. O da, yaşadıkları ülkenin büyücü kralı olmak.

Asta ve Yuno isimli bu iki arkadaşın başından geçen olayları konu alan anime, gerçekten izlenilmesi gereken bir yapıt olarak karşımıza çıkıyor.  Ancak… Daha derine inecek olursak, işler biraz değişiyor.

İşte Black Clover Asta ve Black Clover Yuno hikayesi…

Black Clover Asta ve Yuno Karakterleri

Telif hakkından dolayı olduğu gibi mangayı okutma şansı veremiyoruz. Fakat spoiler vermeden hikayeye ışık tutmak istedik.

Belli bir yaşa geldikten sonra büyücü kitaplarına elde eden çocuklar, büyü güçlerini ve ‘mana’ dedikleri özel bir gücü, büyü kitapları sayesinde geliştirip, açığa çıkarıyorlar. Burada ki tek problem siz istediğiniz kitabı değil de, kitap istediği kişiyi seçiyor.

Seçim gününde Ana karakterlerden olan Yuno’yu seçen kitap, yaşadıkları ülkenin ilk büyücü kralına aitti. Büyücü kralı olmak isteyen birisi için mükemmel bir hediye ve çok büyük bir şans. Zaten büyü kitabının üzerinde de dört yapraklı yonca simgesi yer alıyor.

Ancak Asta için durum biraz daha farklı. Asta’nın hiç büyücü yok. Büyü gücü olmadığı gibi mana gücüde yok. Hatta öyle ki, hiçbir büyü kitabı Asta’yı seçmiyor bile! Büyünün ‘her şey’ demek olduğu böyle bir evrende, Asta’nın büyü gücünün olmaması demek, yerdeki bir çöpten hiçbir farkı yok demekle aynı şey. Ancak Asta azimli, çalışkan ve pes etmek nedir bilmiyor.

Spor yaparak büyü gücü elde etmeye çalışan Asta’nın çabaları, ona istediği şeyi veremiyor. Hiç büyü gücü olmamasına rağmen, sürekli ve sıkı bir çalışma sergileyen Asta’nın hedefi, asla gerçekleşmeyecek olan bir hayal gibi gözüküyor.

Neticede büyü gücü olmayan birisinin, büyücü kralı olması mantıksız bir hamle olurdu. Ancak belki de olabilir…

Black Clover Anime – Manga Oku

Büyü kitabını yeni alan Yuno ve eli boş dönen Asta, beraber yolda yürürken, Yuno’nun büyü kitabını çalmaya kalkışan birisi ile karşılaşıyorlar. Yuno, daha genç ve kitabı nasıl kullanmasını bilmediği için çabucak yeniliyor. Asta’da aynı şekilde var gücüyle savaşmış, ancak oda yenilgiyi neredeyse kabul edecekti.

Son kez Yuno’nun ona yakarışını duyan Asta, sinirini ve öfkesini ortaya çıkararak, rakibine son kez saldıracak iken, birden bire boşlukta bir delik açılır ve Black Clover Asta’nın önüne bir büyü kitabı düşer. Bu kitap o kadar eski ve o kadar yıpranmış bir halde ki, büyü kitabı demeye bin şahit işte.

Ancak o an ki durumu göz önüne alan Asta, hiç tereddüt bile etmeden büyü kitabını eline alır ve içerisinden, kendisinin de nasıl yaptığını bilmediği bir şekilde bir kılıç çıkarır ve rakibini bu kılıç sayesinde yener. Artık kendisinin de bir büyü kitabı olduğu için sevinen Asta’yı kötü bir kader bekler.

Dedik ya, kitap eski ve yıpranmış diye. İşte o kitabın üzerinde simge olarak beş yapraklı bir yonca yer alıyor ve bununda anlamı ise o kitabın bir iblise ait olduğuydu…

İşte asıl hikâye tam da bu noktadan itibaren başlıyor. Ancak devamı spolier içerdiği için animeyi izlemeniz, sizin için daha uygun olacaktır.

Şuan da 163 bölüm yayınlanan Black Clover animesi, yapılan açıklamaya göre 30 Mart 2021 tarihinde 170. bölümü ile final yapacak.

Başa dön tuşu