Bilgisayardan Instagram’a Fotoğraf Yükleme 2021

Bilgisayardan instagram’a fotoğraf yükleme birçoğumuzun en az bir kere ihtiyacı olduğu bir işlemdir.

Telefondan Instagram’a fotoğraf yükleme ile aynı işlemi bilgisayardan tamamlamak oldukça farklıdır. Sosyal medya kullanıcıları, instagram’a atacakları fotoğrafları daha geniş bir ekranda editlemek ve bilgisayardan paylaşmak istemektedir.

Instagram’a Bilgisayardan Fotoğraf Yükleme

Instagram platformu, mobil görünüme sahip olduğu zaman fotoğraf paylaşılabilen bir sosyal mecradır. Bu nedenle bilgisayar kullanıcıları, mobil sistemdeki gibi fotoğraf paylaşamamaktadır.

Bilgisayardan instagram’a fotoğraf atma işlemi için herhangi bir programa ihtiyaç yoktur. Yalnızca Google Chrome kullanmanız yeterli olacaktır.

Aşağıda verilen adımları takip ederek bilgisayarınızdan Instagram’a fotoğraf atabilirsiniz.

 1. Google Chrome tarayıcısına giriş yapınız.
 2. Arama motoruna “Instagram” yazarak aratınız.
 3. Instagram ana sayfasına giriş yapınız.
 4. Daha sonra ekranın boş bir kısmında farede sağ tuşa basınız.
 5. Karşınıza gelen seçeneklerin en alt kısmında bulunan “İncele” seçeneğine tıklayınız.
 6. İncele seçeneğine basmanız durumunda ekranın sağ tarafında bir ekran gelecektir.
 7. İncele panelinin en üst tarafında yer alan mobil görünüm ikonuna tıklayınız.
 8. Mobil görünüm açıldığı zaman açtığınız Instagram sayfası tıpkı mobil uygulamada olduğu gibi çalışacaktır.
 9. Mobil görünüme geçiş yaptığınız zaman Instagram’a mobil uygulamada yaptığınız gibi fotoğraf atabilirsiniz.

Instagram’a bilgisayardan fotoğraf yükleme işlemi için açtığınız mobil görünümü kapatmak için tek yapmanız gereken “İncele” panelinde bulunan mobil görünüm ikonuna tekrar tıklamak olacaktır. Bu butona tıkladıktan sonra bilgisayarınız normal görünüme geçecektir.

Bilgisayardan Instagram’a Fotoğraf Yükleme Programı

Bilgisayardan Instagram’a fotoğraf yükleme programı kullanarak fotoğraflarınızı bilgisayarınız üzerinden Instagram’a atabilmeniz mümkündür. Bu işlem için kullanabileceğiniz birden fazla program bulunmaktadır. Bu uygulamalardaki temel amaç, bilgisayarınızın mobil görünüme geçmesini sağlamaktır. Aşağıda verilen listede kullanabileceğiniz programlardan bazıları yer almaktadır.

 • Windowed
 • Gramblr
 • BlueStacks App Player

Yukarıda verilen 3 programdan istediğinizi indirerek Instagram’ı bilgisayarınızdan mobil görünüm ile kullanabilir ve fotoğraf paylaşımı yapabilirisiniz. Ancak bilmeniz gerekir ki, her uygulama güvenli olmayabilmektedir. Herhangi bir mobil görünüm programını indirip kullanmaya başlamadan önce mutlaka kullanıcı yorumlarına göz atmanız tavsiye edilmektedir.

Bilgisayardan instagram’a fotoğraf yükleme işlemleri için önerebileceğiniz farklı yöntemler varsa bu içeriği oylamayı ve yorumda bildirmeyi unutmayın.