İNCELEME

Asus ROG Flow X13 İnceleme ve Fiyatı

Asus ROG Flow X13 bomba gibi geliyor.

ROG Flow x13

 

Asus Republic Of Gamers(ROG), 2021 yılının henüz başlarında bu yılın en havalı dizüstü bilgisayarı modelini açıkladı. İncelediğim andan itibaren heyecanımı durduramadığım bu makine Asus’un ilk 2’si 1 arada notebook denemesi.

2’si 1 arada dizüstü bilgisayar kavramını sık sık duymadığını biliyorum. Flow X13 adından da anlaşıldığı gibi 13 inçlik bir transformers bilgisayarı. Yani istediğin zaman bir oyuncu bilgisayarı istediğin zaman tablet olarak kullanabileceksin.

Yukarıdaki görselde gördüğün gibi pek gamer notebooklara benzemiyor. Tam dolu şarj ile 10 saat video izleyebilirsin. 120Hz Full HD dokunmatik ekran ve 3840 x 2400 dokunmatik ekran arasında değişim yapabilirsin. Cihaz, her iki seçimde de 16:10 en boy oranına sahip olacak.

asus rog flow x13 tablet

Asus ROG Flow X13 Donanım Özellikleri

İç donanımlara geçelim artık, kendimi zor tutuyorum burada. Asus ROG Flow X13 , yeni Ryzen 5000 mobil işlemci serisinin amirali olan AMD’nin Ryzen 9 5980HS donanımına sahip. Bir oyun bilgisayarı için müthiş seçim. Bu işlemcinin, fazlasıyla güçlü bir ekran kartı ile birleşmesi gerektiğini biliyoruz.

Cihaz GeForce GTX 1650 dahili ekran kartına sahip. Elbette GTX 1650’nin H serisi bir işlemci ile eşleştiğinde bazı sorunlar yaşadığına tanık olduk. Bu kombinasyon harika görünüyor ancak yine de inanılmaz derecede kare hızı falan bekliyorsanız, hemen ümitlenmeyin. Bunu konuşmak için henüz çok erken.

Ben, Asus’un bu seride bunu yaşatmayacağını umuyorum. Çünkü şirket zaten bunun için bir adım atmış bulunmakta. Tablet dönüşümü için harici ekran kartı! Nvidia GeForce RTX 3080(XG Mobile) harici ekran kartı ile dönüşüm sonrasında performans sorunu yaşama riski en aza indirgeniyor.

Bu aynı zamanda, dizüstü bilgisayar kullanırken masaüstü bilgisayar performansı deneyimi yaşayacağımızı gösteriyor. XG Mobile ve Asus ROG Flow X13 fiyatı paket şeklinde yurtdışında 2,999 dolar seviyesinde. Bunun için değer mi diye soruyorsan, kesinlikle değer.

asus rog flow x13 fiyat

2’si 1 arada seçeneği ile çift ekran kurulumu için Asus, Adobe ve oyun geliştiricileri ile birlikte çalıştığını duyurdu. Bu açıklama beklentilerin artmasına sebep oldu.

Gamer bilgisayar demişken e-spor tarafını da unutmadılar tabii. Her iki model de mekanik gaming klavyeye sahip. Strix Scar 15 ve 17 modellerinde gördüğünüz klavye.

asus rog flow x13 inceleme

 

Asus’un soğutma konusunda lider markalardan biri olduğunu hepimiz biliyoruz. Yeni model, güncellenmiş bir fan ve soğutma sistemine sahip.

Asus ROG Flow X13 fiyatı henüz Türkiye için belirsiz. Yüksek tahminle 3000 dolardan başlayacağı yönünde. Ancak vergiler ile net fiyat ne olur belirsiz.

Başa dön tuşu