Apple TV Nedir – En İyi 10 Apple TV Dizisi

Apple’ın film, dizi ve özel programların izlenebilmesi adına geliştirdiği farklı cihaz ve uygulamalardan birisi de Apple TV’dir.  Apple TV dahilinde Apple TV uygulaması, Apple TV 4K çözünürlük destekleyen özel TV cihazı, HD çözünürlük destekleyen Apple TV cihazı, AirPlay ve aksesuarlar bulunmaktadır.

Apple tarafından TV çözümlerinde sunulan bu seçenekler sayesinde, kişiselleştirilmiş bir televizyon keyfi yaşanabilmektedir. Benzer olarak Netflix, Disney Plus Türkiye , HBO Max örnek gösterebilirim.

Tüm özellikleriyle Apple Tv nedir hızlıca geçelim.

Apple TV Dizileri Nasıl İzlenir?

Apple TV dizileri için 2 farklı seçenek vardır. Bilgisayar, telefon ya da tabletlerde Apple TV dizilerini izlemek isteyenler Apple TV uygulamasını kullanabilir. Ancak televizyon bağlantısını kurarak televizyonlarda içerikleri izlemek isteyenlerin Apple TV cihazlarına sahip olması gerekecektir.

Apple TV Nedir? , Ne İşe Yarar?

Tercih edilen seçenek her ne olursa olsun, Apple TV yüzlerce seçeneği ile film, dizi ve şov programlarının izlenmesini sağlamaktadır. Türkiye’de desteklenen bu sistem sayesinde dijital platform üzerinden kolay bir şekilde içerikler seçilerek izlenebilmektedir.

Apple TV Nasıl Bağlanır?

Apple Tv 4K ya da HD çözünürlüklü bir cihaz satın aldığınızda, bunu televizyonunuza bağlamanız gerekecektir. Bağlantı ise HDMI kabloları ile yapılmaktadır. Bu bağlantıyı yapabilmeniz için televizyonun da HDMO uyumlu bir girişe sahip olması gerekmektedir. Kablo ve bağlantı seçenekleri sonrasında çözünürlük sorunu yaşanmaması için cihaz ile uyumlu bir televizyon ve internet bağlantısı yeterli olacaktır. Kablo ile yapılan bağlantı sonrasında cihaz ayarlarından kablolu ya da kablosuz ağ seçenekleri kullanılarak cihaza internet sağlanarak içerikler izlenebilir.

Apple TV Ücretsiz Mi?

Hem uygulama hem de cihazlar ücretsiz olmadığı gibi uygulamalarda deneme sürümü bulunmaktadır. Ancak cihazı kullanmak isteyenlerin tercih edeceği seçeneğe göre ücret ödemesi gerekecektir. Güncel fiyatlar için resmi internet sitesindeki Apple TV kategorisine göz atabilirsiniz.

Apple TV Remote Ne İşe Yarar?

Apple TV, uzaktan kumandası kaybedildiğinde ya da bozulduğunda Apple TV Remote kullanılabilir. Apple TV ya da AirPlay 2 uyumlu akıllı televizyonu iPhone, iPad veya iPod Touch ile denetleme imkanı sunan Apple TV Remote, cihazlara kurulan ücretsiz bir uygulamadır.

En İyi Apple TV Dizileri

Apple TV kullanmak ve en iyi içeriklerle tanışmak isteyenler için bugüne kadar en çok beğenilen en iyi Apple TV dizileri ise şöyle;

The Morning Show

the morning show
The Morning Show Dizisi

Sabah kuşağının vazgeçilmez bir programının arka planında yaşananların konu edinildiği The Morning Show, sektöre farklı bir bakış imkanı sunuyor.

Servant

servant
Servant Dizisi

En çok beğeni toplayan Apple TV dizileri arasında yer alan Servant, bir çiftin bebek bakıcısı tutması sonrasında yaşananları anlatıyor. Kısa süre içerisinde garipliklerin yaşanmaya başladığı ev, izleyenleri de ekranlara bağlıyor.

See

see
See Dizisi

İnsanların görme duygusunu kaybetmesi ve iletişimde yeni yollar keşfederek hayatta kalmasının konu olduğu See, farklı konusu ile favori diziler arasında yer alıyor.

Defending Jacob

defending jacob
Defending Jacob Dizisi

En çok satan ve beğenilen bir romandan uyarlanan Defending Jacob, bir bölge savcısının hayatını anlatıyor. 14 yaşındaki oğlunun birisini öldürdüğü iddiaları ile birlikte hayatında zorlu bir sürece giren savcı, oğlunu kurtarmak için gösterdiği çabasıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Dickinson

dickinson
Dickinson Dizisi

Ailesinden utanan ve toplumda kabul görmeyen Dickinson, zorlu hayatıyla diziye konu oluyor. Biyografik türdeki eser, özellikle Emily Dickinson’ı sevenler için vazgeçilmezler arasında.

For All Mankind

for all mankind
For All Mankind Dizisi

Uzay temalı yapımları sevenlerin favorilerinden birisi olan For All Mankind, Amerika Birleşik Devletleriile Sovyetler Birliği arasındaki uzay rekabetini anlatıyor.

Tehran

tehran
Tehran Dizisi

Bilgisayar korsan ajanı Tamar Rabinyan’ın hayatının anlatıldığı Tehran, sınırlar arasındaki zorlu yaşamları ekrana getiriyor. Dizinin odak noktası ise İsrail ile İran çekişmesi.

Truth Be Told

truth be told
Truth Be Told Dizisi

Babalarının ölmesi ile birlikte bu ölümün arkasındaki gizi çözmeye çalışan ailenin anlatıldığı hikaye, yer yer duygusal sahneleri ekrana taşıyor.

Little Voice

little voice
Little Voice Dizisi

Arkasında Emmy ödüllü yapımcı ve yönetmen J.J. Abrams’ın yer alması nedeniyle oldukça dikkat çeken ve kısa sürede yüksek izlenme oranlarına ulaşan dizi, New York’taki gençlerin hayat mücadelesini anlatıyor.

Home For Dark

home before dark
Home Before Dark Dizisi

Listenin son sırasında yer alan Home For Dark ise 11 yaşındaki bir çocuğun başından geçenleri konu alıyor. Yeni kasabada bir olayın aydınlatılmasını sağlayan Hilde Lysiak, tüm ülke gündeminde yer buluyor.

Apple tv dizi önerilerinizi yorum alanına bırakmayı sakın unutmayın 🙂

Başa dön tuşu