Apple Arcade Oyunları – 7 Harika Oyun

Günümüzde pek çok kişinin performans sorunu yaşadığı eski bilgisayarları nedeni ile oyun dünyasındaki en iyi seçeneklerden biri bazen Arcade Oyunları oluyor.

Geçtiğimiz yıl Apple Arcade yeni başlayan bir hizmetti. Ancak bana göre gösterdiği potansiyel çok fazla. Henüz Türkiye’de yaygınlaşmasa bile bu inceleme ile hoşunuza gideceğini düşünüyorum. Steam’deki gibi satış rekorları görebileceğiniz tarzda oyunlar yok ancak yine de güzel oyunlar bulabileceğiniz bir fırsat.

Ailenizle oynayabileceğiniz çok oyuncular oyunlardan, merak uyandıran ve eğlenceli bulmacalar, hikaye tabanlı ilginç macera oyunları ve çeşitli spor oyunlarına kadar pek çok seçeneğiniz bulunuyor. Eğer yeni bir iPhone veya iPad satın aldıysanız Arcade’ye hemen kaydolun. Çünkü ilk 3 ay ücretsiz kayıt olabiliyorsunuz. Listedeki mevcut oyunların sayıları çok fazla olduğu için şimdi işinizi kolaylaştırmaya çalışacağım.

En İyi Apple Arcade Oyunları Hangileri?

1.BUTTER ROYALE

BUTTER ROYALE

Bu oyun ile benzer bir Fortine deneyimi yaşayabilirsiniz. Butter Royale oyunu da Fortine Battle Royale gibi en son oyuncu olmak için mücadele edilen bir oyun. Fakat bazı farklılıklar var. Burada savaşlar, klasik bir arcade oyunu gibi yukarıdan aşağıya bakan perspektif ile oynanır. Ayrıca mermi yerine burada kullanacağınız ketçap ve mısırı belirtmekte fayda var. Bulundurduğu silahlar ile kesinlikle şiddet içermez. Biliyorsunuz ki yeni nesil yetiştirirken en büyük sorunlarımızdan şiddet içerikli oyun ve diziler. Bana göre oyunun en iyi yanı bu. Bu sebeple ilk sırada yer veriyorum. Son olarak bir diğer iyi yanı ise Arcade oyunu olduğu için oyun içi satın alım olmaması. Yani hoşunuza giden bir kostümü almak için gerçek para ödemenize gerek kalmayacak.
2.CREAKS
Creaks

Çek oyun stüdyosu Amanita Design,  karanlık atmosfere sahip macera oyunları ile tanınır. Aynı zamanda farklı türden oyunlar geliştirmeyi denemeyi seviyor ve bundan asla çekinmiyor. Creaks ilk gördüğümde biraz beni rahatsız etse de onun bir tür bulmaca / platform hibritine dönüştüğünü sonradan farkettim. Oyunu bitirmek veya finali görmek için makineleri ve canavarları manipüle etmenin yollarını arayacağınız bu oyunda, ucu bucağı olmayan ve hiç bitmek bilmeyen bir malikaneyi keşfedeceksiniz. Amanita’nın geçmiş oyunu gibi müthiş bir grafiğe sahip. Çünkü bu oyun elle çizilmiş bir dünyada geçiyor!
3.Grindstone

3’lü eşleştirme oyunlarının bağımlılık yapıcı dünyasının farkında olarak tasarlanan bir bulmaca oyunudur. Onu ön plana çıkartan özelliği fantastik aksiyon ile kurgulanması oluyor. Apple Arcade’nin en iyi lansman oyunlarından olarak görülmüştü. Tüm dünyada popülerliği ile bilinen Candy Crush’ı düşünün. Grindstone oyunu ilginç ve dikkat çekici kılmak için daha fazla level, silah ve düşman güncellemeye devam ediyor.
4.REİGNS: BEYOND
REIGNS BEYOND

Bu oyun bir fantezi alemindeki hikayeleri keşfetmek için tasarlandı. Tinder’ın etkileşimli halini hayal edin. Hikayeye başladığınızda sürekli olarak size sunulan seçenekler ile karşılaşıyorsunuz. Ne yapacağınıza kendiniz karar verirsiniz. Hikayede, uzaydasınız. Galaksiler aracı rock grubunuz için konser ve yarışmaları düzenleyebilirsiniz. Ayrıca uzaydaki geminin kaptanı siz oluyorsunuz. Bu aptalca ve ilginç oyunu bırakmak hiç de kolay olmuyor.
5.ROUNDGUARD
ROUNDGUARD

Peggle ise klasik bir bulmaca oyunu. Oyunun tasarımcıları, büyüleyici bir etki bırakmak istediler ve fantezi ile harmanladılar. Oyundaki amacınız peg kırmak. Küçük toplar ateşleyerek savaşacağınız ve büyü kullanabileceğiniz bir role play oyunu. Fantezi oyunları ve rol yapma oyunları birbirine o kadar uyumlu ki, önde gelen oyun üreticileri neden bunu daha önce denemediler, şaşırıyorum…
6.SKATE CITY
stake city

Tony Hawk’s Pro Skater oyununun yeniden düzenlenmesi ile bu yıl kaykay oyunları yeniden gündeme girmeyi başardı. Bu oyun, mobil cihazlardaki en iyi spor oyunlarından biri olmaya aday görünüyor. Oyunun kullandığı perspektif ise kullanıcı deneyimini kolaylaştırmayı fazlasıyla başarıyor. Oyuna Miami gibi şehirlerin eklenmesi ile hypelanması arttı.
7.WORLD’S END CLUB

Ünlü Japon yazarlar Kotaro Uchikoshi ve Kazutaka Kodaka, Zero Escape ve Danganronpa oyunları ile tanınıyor. Bu nedenle Apple Arcade’de yer alan World’s End Club bu türe çok iyi uyuyor. Oyuna başladığınızda küçük bir öğrenci grubu, su altı eğlence parkında uyanıyor. Hepsinin buradan kaçması için bir anahtar bulmaları gerekiyor. Bunun için ya birlikte çalışmaları gerekiyor ya da savaşmaları gerekiyor. İşin aslı, kaçmak için yalnızca 1 saatlerinin olması ve anahtarı sadece bir kişinin alabilmesi…

Siz de tercih ettiğiniz en iyi arcade oyunları için yorum yaparak listeyi genişletebilirsiniz…

Apple Arcade Kaç Tl?

1 ay ücretsiz deneme Ayda 34,99 TL!

One comment

  1. benim gibi oyun tutkunları için harika bir içerik olmuş, teşekkürler

Comments are closed.