Otomobil

ABD : “Tesla’nın Ani Hızlanmaları Kullanıcı Hatası”

ABD’de Ulusal Karayolu İdaresi, Tesla hakkında soruşturma açmayı reddetti.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıl Tesla araçları ile ilgili pek çok şikayet gelmişti. Otomobilin kendiliğinden ve aniden hızlandığını belirten sürücüler dava açma yollarını denemişti. Ancak bugün gelen açıklalamada “yeterli kanıt” olmadığı vurgulandı ve soruşturma açma talepleri reddedildi.

Toplam şikayet eden sürücü sayısı 246’ya ulaşırken, otomobilin motor kontrol sisteminde, gaz pedalında ve fren sistemlerinde bir arıza olmadığı vurgulandı. Tesla, 2018 yılında bu sorunu çözmüş ve şikayetlerden kurtulacağını ummuştu. Yıllarca başını ağrıtan olay, geçtiğimiz yıl tekrar meydana geldi ve gelmeye devam ediyor.

Şirket, kendi blogundan yaptığı açıklamada “İddia edilen her ani hızlanma olayını araştırıyoruz ve aracın verilerini topladık. Ancak her durumda, aracın fabrikada tasarlandığı gibi çalıştığını doğruladık” ifadesi yer aldı. İlgili açıklamanın tamamını okumak Tesla’nın web sitesindeki blog sayfasını okuyabilirsiniz.

Tesla’nın bu gelişmeler sonucunda hisse fiyatları ne olacak, onu haftaya göreceğiz. Ancak şikayetlerden dolayı, sürücülerin memnun olmadığını şimdiden görebiliyoruz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir